Online összesen: 1

Nyitólap | Regisztráció | Belépés
Magunkról

Iskolánk rövid története

Az elemi szintű iskolai oktatással összefüggő első írásos adat 1812-ből származik. De valószínűleg már korábban is volt oktatás, mivel a református egyházban már lehetett tanítás. A századfordulón még két másik község gyermekeinek is otthont adott a helyi református iskola. 1910-ben 1 épület 1 tanerő volt, 1937-ben 4 épület, 5 tanerő volt (az iskola patrónusa Horthy Gyula járási szolgabíró, majd megyei főispán) 1947-től véglegesen állami iskola lesz. 1978-ban új iskola épült Kálmán Ernő tervei alapján, három épületben 12 tanterem, könyvtár, számítástechnika-terem, műhelyterem, tornaterem, bitumenes kézilabdapálya, füves sportpálya.
A nemrég felépült új intézményt örömmel vették birtokba a diákok, hamar megszokva az új környezetet. Jelenleg iskolánkba 210 fő tanul.

Az óvoda

zségünk Óvodájába 53 gyermek jár, melyek két csoportra vannak bontva kis-középső és nagy csoport. Az óvodásokra 4 óvónő, és 3 dajka felügyel. Az intézmény évente rendez jótékonysági bálokat, mely során a befolyt összegből játékokat, tornaszereket és tanuló-füzeteket vásárolnak, mely az óvoda felszereltségét tovább bővíti.  Az óvodások minden ünnepi alkalommal színvonalas műsorral is kedveskednek a közönségnek. Az óvodához nagy udvar tartozik, mely parkosított, nyáron árnyékos és így a gyerekek felhőtlenül játszhatnak az egyre több játékkal. Ilyen például a modern fa kis vonat, a kislányok számára épített babaház, több méretes hinták, mászókák, csúszda, gumikerék. Található még mindkét csoport számára egy-egy homokozó.